„Olimpiada w Jarzynowie – świat stanął na głowie. Owoce i Warzywa mają zawody sportowe…”

24.10.2019 r. Przedszkole Samorządowe w Siołkowej miało swoje święto. Przedszkolaki wzięły udział w olimpiadzie sportowej, propagującej ruch i zdrowy styl życia. To kolejna część zadań projektowych i innowacji pedagogicznej: “Moje zdrowie- moja siła, wielka moc”, którą realizuje nasza placówka. Całość uroczystości otworzyli „zerówkowicze” piosenką „Olimpiada w Jarzynowie” zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. Dzieci głośno powtarzały hasło projektowe: „Moje zdrowie – moja siła, wielka moc”. „Starszaki” w ciekawy sposób przedstawiły wiersz Tarkowskiego „Włoszczyzna” i zaśpiewały piosenkę “Bal jarzynowy”. Następnie na scenę weszły “maluchy” , które pokazały własną interpretację wiersza Jana Brzechwy „Rzepka”. Przedszkolaki sprawdziły również swoją wiedzę na temat zdrowia, warzyw i owoców w krótkim quizie.

W drugim etapie uroczystości rozpoczęły się igrzyska sportowe. Dzieci dopiero teraz mogły wykazać się swoimi zdolnościami sportowymi. Oddziały przedszkolne wyłoniły przedstawicieli do zadań sprawnościowych. Mali sportowcy zmierzyli swoje możliwości w takich konkurencjach jak: toczenie dyni, bieg z marchewką, rzut ziemniakiem do celu i przeciąganie liny. Na koniec wszyscy bawili się w rytm „Kapuścianego oberka”. Nasi olimpijczycy za udział i wielkie zaangażowanie dostali zdrowe przekąski. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z uroczystości.