Bal Wszystkich Świętych

29 listopada odbył się w naszej szkole II Bal Wszystkich Świętych. Zabawa odbył się dla dwóch grup najpierw dla uczniów klas I-IV a następnie dla klas V-VIII. Ideom takich bali , których obecnie jest coraz więcej z okazji Święta Wszystkich Świętych jest przybliżenie postać znanych i mniej znanych osób, które w Kościele katolickim zostały wyniesione na ołtarze i przysługuje im tytuł Błogosławionych  lub Świętych. Uczniowie mieli za zadanie wybrać sobie ulubionego Świętego lub swojego patrona i się za niego przebrać nie zapominając o jego atrybutach.

Uczniowie naszej szkoły bardzo zaangażowali się w tą zabawę i prawie wszyscy przyszli przebrani za anioły, św. Maryję,  św. Józefa, św. Franciszka z Asyżu, św. Stanisława Kostkę, św. Jadwigę Królową Polski, Michała Archanioła, św. Huberta, św. Piotra i wielu innych. Bal rozpoczął się piosenką „Taki duży, taki mały może świętym być”. Dzieci bawiły się przy piosenkach religijnych o świętych i nie tylko, wiele z nich były animowane przez uczniów klasy VI dzięki czemu uczniowie wszyscy bawili się wspaniale. W czasie balu były konkursy: Jaki to Święty? Poznaj Świętego? Każda poprawna odpowiedź była nagradzana słodyczą .Na zakończenie został rozstrzygnięty Konkurs  Na Najpiękniejszy Strój, który wygrali uczniowie klasy II Bartosz Wysopal jako św. Piotr i Michał Mikulski jako św. Stanisław Kostka.

Organizatorem Balu była Ewa Kornakiewcz, a  w prowadzeniu pomagali uczniowie z klasy VI Zosia Rola, Ewelina Kita, Madzia Święs, Julka Fyda i Benek Świgut. Mamy nadzieję że za rok się znowu spotkamy.