Gmina Grybów czyta Małemu Misiowi – Rozstrzygnięcie konkursu „Miś Gminy Grybów”

30.11.2016r. W Samorządowym Przedszkolu w Siołkowej rozpoczął się Międzynarodowy Projekt Rozwijania Czytelnictwa i współpracy między przedszkolami ,,Mały miś w świecie wielkiej literatury” autorstwa Pani Anety Konefał – dyrektora przedszkola w Kolbuszowej. Patronat honorowy nad projektem objęli min. Rzecznik Praw Dziecka, Burmistrz Kolbuszowej, Pani Dorota Dziamska, pedagog, autor systemu Edukacja Przez Ruch. Patronat medialny czasopismo ,,Przedszkolne ABC”. W Gminnym projekcie – małego misia, nad którym patronat objął Wójt Gminy Grybów, bierze udział szesnaście placówek przedszkolnych i szkolnych. Koordynatorem projektu gminnego jest nauczyciel Przedszkola Samorządowego w Siołkowej – Agnieszka Łosowska. Zgodnie z ideą projektu z każdej placówki wyruszył w podróż mały miś, zaopatrzony w dzienniczek. Odwiedził dzieci z zaprzyjaźnionych placówek, poznał ich przedszkole, a przede wszystkim wysłuchał wiele bajek. W podróż po Gminie Grybów wyruszyło szesnaście misiów.
Do projektu przystąpili nauczyciele z:
Przedszkola Samorządowego w Siołkowej,
ZSP nr. 1 w Ptaszkowej,
Publicznego Przedszkola Samorządowego w Ptaszkowej,
SP we Florynce,
ZSP w Stróżach,
SP w Wyskitnej,
ZSP w Kąclowej,
SP w Polnej,
SP w Starej Wsi,
ZSP w Krużlowej Wyżnej,
SP w Cieniawie,
Przedszkola Samorządowego w Białej Niżnej, SP w Gródku,
SP w Binczarowej,
SP w Białej Wyżnej,
Przedszkola Samorządowego w Grybowie.
W ramach projektu zorganizowano konkurs plastyczny “Miś Gminy Grybów”. Jury nie miało łatwego zadania – prace konkursowe były na wysokim poziomie. Do konkursu zgłoszono 813 prace i każda z nich została nagrodzona książką. Również każde przedszkole otrzymało tą pamiątkową książkę za udział w konkursie.
10 maja odbyło się uroczyste podsumowanie projektu w ZSP w Siołkowej.
 Jury wyłoniło:
I. Miejsce
 Maja Jasińska – 5 lat
Szkoła Podstawowa w Cieniawie
II. Miejsce
Emilia Jachowicz
kl. 0 “B”
III. Miejsce
Alan Słaby – 4 lata
Przedszkole w Białej Niżnej
Wyróżnienie specjalne
Martyna Gruca – 6 lat
Grupa 0b
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kąclowej
Praca wykonana stopami!!
GRATULUJEMY!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego wydarzenia.