Odblaskowa szkoła w Siołkowej

Dnia 26 października 2017 r. w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Siołkowej nastapiło uroczyste podsumowanie konkursu Małopolskiego Kuratora Oświaty i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie pt. „Odblaskowa Szkoła”. 

W naszej placówce, w ramach tegorocznej VIII edycji konkursu, odbyło się wiele inicjatyw majacych na celu uwrażliwienie uczniów szkoły podstawowej na dbanie o swoje bezpieczeństwo zwłaszcza w drodze do i ze szkoły, ograniczanie zagrożenia w ruchu drogowym, zwłaszcza poprzez noszenie elementów odblaskowych. W projekt zangażowani byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele.

W naszej szkole gościliśmy już po raz kolejny Panią Barbarę Przychocką-Serafin – sierżant sztabowy z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Pana policjanta z Posterunku Policji w Grybowie.

Na początku wszystkim dzieciom zostały wręczone odblaskowe opaski. Następnie uczniowie z klasy III wraz ze swoją wychowawczynią Panią Magdaleną Liszka zaprezentowali wymowną scenkę pt. “Noś odblaski, świeć przykładem”. Zaś uczniowie z klasy VI i VII przedstawili taneczną wersję rewii “Odblaskowej mody”. Całe widowisko zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Następnie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w organizowanych wcześniej konkursach. Po burzliwych obradach Komisje wyłoniły następujących zwycięzców:

Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym:
1 m-ce Konrad Święs kl. VI
2 m-ce Piotr Matusik kl. VII
3 m-ce Mateusz Baran kl. VI
Konkurs literacki “Odblaskowy wierszyk”:
1 m-ce Mateusz Mikulski kl. VI oraz Julia Fyda kl. IV
2 m-ce Weronika Klocek kl. VI oraz Kacper Nowak kl. IV
3 m-ce Agnieszka Radzik kl. IV oraz Wojciech Świgut kl. IV
Konkurs plastyczny “Jestem widoczny na drodze”:
1 m-ce Klaudia Baran kl. II oraz Aleksandra Baran kl. IV
2 m-ce Karol Wojciechowski kl. IV
3 m-ce Jonasz Niepsuj kl. VI                     

 Konkurs na makietę “Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”
Zwyciężczyni – Magdalena Jezierska kl. V

Po wręczeniu nagród policjantka, pani Barbara Przychocka-Serafin, wygłosiła prelekcję dla przedszkolaków i młodszych dzieci oraz tych starszych z klas IV-VII. W bardzo ciekawy i przystępny sposób poruszyła tematy nie tylko związane z bezpieczeństwem na drodze, koniecznością noszenia odblasków, ale także właściwego reagowania dzieci w zetknięciu z  obcymi ludźmi.

Na końcu pan policjant zaprezentował dzieciom swój samochód policyjny, co wzbudziło ogromne zaciekawienie i zachwyt.

Wszystkim nagrodzonym, uczestnikom, dyrekcji szkoły, nauczycielom zwłaszcza pani pedagog Marcie Fyda, zaproszonym gościom z KMP w Nowym Sączu i KP w Grybowie dziękujemy za włożony wysiłek i wkład pracy oraz zaangażowanie w promowanie bezpieczeństwa naszych dzieci.

                          Tekst: Stanisław Migacz
                          Foto. Michał Bergański