Narodowe Święto Niepodległości – 11 listopada 2018 r.

100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości świętowaliśmy w naszej szkole wyjątkowo uroczyście.

9 listopada wszyscy uczniowie i nauczyciele przystrojeni w biało – czerwone barwy narodowe udali się w  radosnym marszu do Domu Kultury w Siołkowej. Tam odbyła się piękna akademia przygotowana przez klasę VI pod opieką pani Bożeny Baci – Kmak z ujmującą  oprawą muzyczną Szkolnego Zespołu „Synkopa” pod przewodnictwem pana Mariana Bergańskiego. Montaż słowno – muzyczny obejmujący  treści historyczne, patriotyczne  pieśni i wiersze wprowadził wszystkich zebranych w podniosły nastrój zadumy i refleksji.   Na koniec tej części uroczystości uczniowie klasy 5 odtańczyli  brawurowo nasz taniec narodowy – poloneza. Uwagę przyciągała piękna dekoracja przygotowana pod okiem pani Marty Fydy.

Następnie odbył się Przegląd Piosenek Dwudziestolecia Międzywojennego. Każda kasa zaprezentowała 1 wybrany utwór. Na scenie rozbrzmiały takie przeboje jak: Baby, ach te baby , Ach, jak przyjemnie , Na pierwszy znak,  Ada, to nie wpada, Umówiłem się z nią na dziewiątą. Najlepiej według publiczności wypadły klasy III Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum.

Dokładnie o 11.10  pani Dyrektor Jolanta Dróżdż dała komendę do wprowadzenia sztandaru szkoły, a o 11:11 odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki naszego Hymnu Narodowego – Mazurka  Dąbrowskiego. W ten sposób wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „ Rekord dla Niepodległej”  i  śpiewaliśmy Hymn w tym samym czasie z tysiącami kolegów ze szkół w całej Polsce.

Występ  naszych uczniów z okazji Narodowego Święta Niepodległości  został zaprezentowany także społeczności lokalnej. Miało to miejsce 10 listopada podczas uroczystego odsłonięcia tablicy upamiętniającej mieszkańców Siołkowej poległych w obronie Ojczyzny oraz figury św. Józefa patrona  rodzin i Siołkowej.