Magiczna Moc Bajek – podsumowanie projektu

Od października nasze przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiego Projektu CZYTELNICZEGO pt. “Magiczna moc bajek” , w ramach którego już dzisiaj (30 września) gościły u nas na warsztatach panie z Publicznej Biblioteki w Grybowie. Dzieci poznały pracę bibliotekarza, wysłuchały bajki “O wilku I siedmiu koźlątkach”, oraz wykonały piękne kolorowe zakładki do książek. 😃😊😃

Nasze przedszkolaki (Maluchy i Zerówka) wykonały w ramach projektu CZYTELNICZEGO “Magiczne moc bajek” Zadania z 1 modułu (październikowego) 😀 była to zbiórka herbatek dla seniorów i przekazanie ich do DPS w Białej Niżnej, zajęcia kulinarne z seniorem – Panią Janiną Kiełbasa – pieczenie ciasteczek🍪🥧🥐 oglądanie dobranocki z dawnych lat pt “Gucio i Cezar” oraz kolorowanie przez dzieci tych postaci. A także na bieżąco realizujemy czytanie bajek przez rodziców. 😉

10 listopada nasze przedszkolaki również obchodziły Dzień Postaci z Bajek. 🧚‍♂️🧞‍♀️🧜‍♀️👸🤴🦸‍♂️🧙‍♀️👑W ramach naszego projektu CZYTELNICZEGO “Magiczna moc bajek” zorganizowaliśmy bajkowy bal połączony z głośnym czytaniem bajki pt. “Trzy świnki” Dziękujemy pani Agnieszce Łosowskiej za piękne czytanie😀 . Był również konkurs na najładniejszy kostium postaci z bajki, w którym:

1 miejsce zdobył Wiktor Lichoń,
2 miejsce zdobyła Monika Niepsuj
3 miejsce zdobył Maksymilian Kwoka.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy Jury miało ciężkie zadanie, ponieważ wszystkie stroje były piękne i kolorowe😀

Przedszkole melduje wykonanie zadań listopadowych w ramach projektu czytelniczego “Magiczna moc bajek” A było to :
-zorganizowanie Dnia Postaci z Bajek połączone z głośnym czytaniem, I konkursem na najładniejsze przebranie.
-głośne czytanie przez rodziców,
-oglądanie dobranocki z dawnych lat pt. ” Troskliwe Misie”,
-zajęcia z panią pedagog na temat praw dziecka w oparciu o Konwencję o Prawach Dziecka oraz wiersz M. Brykczyńskiego pt. “Prawa Dziecka”.👶🧒👦