Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W środę 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy III pod opieką pani Małgorzaty Gurgul zaprezentowali ciekawy program artystyczny. Słowem, gestem i piosenką dali nam cenną lekcję historii. Trzecioklasiści mieli okazję popisać się swoim kunsztem recytatorskim, muzycznym, aktorskim oraz tanecznym. Nasi wspaniali aktorzy bardzo ciekawie przypomnieli genezę Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny. Zaprezentowana przez nich żywa lekcja historii miała na celu przybliżyć tamto wzniosłe wydarzenie związane z uchwaleniem pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji. Dzięki swojemu wspaniałemu występowi wzbogacili naszą wiedzę o tym podniosłym patriotycznym wydarzeniu. W przedstawieniu nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych.

Dziękujemy klasie III oraz pani wychowawczyni za cudowne przeżycia.