Gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”

Dzisiaj w jednostce OSP w Białej Niżnej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom” 

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru.

Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe:  grupa I – uczniowie klas I – VI, grupa II – uczniowie klas VII – VIII, grupa III – uczniowie szkół średnich z terenu miasta Grybowa. Zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych zostali wyróżnieni nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami. 

Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w czołówce. Ewelina Kita z klasy VI zajęła I miejsce, a Mateusz Kogut z klasy V zajął III miejsce. Ewelina zakwalifikowała się do etapu powiatowego  turnieju „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który odbędzie się w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

W turnieju wzięli również udział uczniowie: Kacper Dwojak, Piotr Wojciechowski, Adrian Łukasik, Benedykt Świgut, Julia Fyda, Julia Klocek, Emilia Jezierska, Oliwia Sekuła, Karolina Radzik, Magdalena Dwojak, Patrycja Totoś.

Serdecznie gratulujemy udziału i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych!

Foto: M. Książkiewicz i własne