Zasady zachowania w lesie – prelekcja

Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy przedstawicielkę Lasów Państwowych Nadleśnictwa Nawojowa – panią Iwonę Szczygieł zajmująca się edukacją leśną, która z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi wygłosiła prelekcje na temat “Zasad zachowania w lesie”.

W trakcie spotkania uczniowie poznali konsekwencje rozniecania ognia w lesie i biwakowania w miejscach niedozwolonych, zapoznali się z koniecznością przestrzegania zakazu śmiecenia, płoszenia zwierząt, hałasowania, zasadami poruszania się pojazdami po terenie leśnym. Pani Iwona poinstruowała uczniów jak właściwie zachować się w sytuacji spotkania z dzikim zwierzęciem w lesie np. żmiją, niedźwiedziem.

Spotkanie cieszyło się dużym zaciekawieniem zwłaszcza najmłodszych uczniów. Dziękujemy pani Bogusławie Kmak za zorganizowanie spotkania.

Zdjęcia wykonane sprzętem z projektu Laboratoria Przyszłości