III Piknik Rodzinny pod hasłem: „Siołkowa – moja Mała Ojczyzna”

W  ostatnią niedzielę tj. 02.06. 2019 r. w naszej szkole odbył się III Piknik Rodzinny  pod hasłem: „Siołkowa – moja Mała Ojczyzna”.  Impreza podzielona została  na dwie części.

     Najpierw w budynku szkoły zaprezentowały się najmłodsze dzieci. Występy dedykowały rodzicom z okazji ich święta.  Jako pierwsze na scenie pojawiły się  przedszkolaki z przedstawieniem pt. „Jak polska Pyza wędrowała”. Przedstawienie było  podsumowaniem całorocznych działań związanych z projektem oraz innowacją pedagogiczną „Kto ty jesteś? Polak mały!”. Dzieci przygotowywały panie  Agnieszka Łosowska oraz  Magdalena Liszka. 

Następnie na scenie pojawiły się  dzieci z dziesięciogodzinnej grupy przedszkolnej. Swoje uczucia miłości i wdzięczności dla rodziców wyraziły  w formie  przestawienia pt. „ Kwiatki na Dzień Matki”. Dzieci przygotowywały się pod fachową opieką swoich pań wychowawczyń-  Kingi Matuszewskiej  oraz Kingi Dziedziny.

Potem wysłuchaliśmy  pięknego  koncertu życzeń, ponieważ z okazji Dnia Mamy i Taty uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przygotowania życzeń dla swoich rodziców.  Wzruszające życzenia odczytały panie- Małgorzata Gurgul oraz Urszula Główczyk. Piosenki   w ramach dedykacji wykonał nasz niezastąpiony szkolny zespół instrumentalno- muzyczny „Synkopa”, pod przewodnictwem pana Mariana Bergańskiego.  

Na koniec klasy 1 i 3 zadedykowały swoim rodzicom piękne tańce, a klasa 2 zaśpiewała piosenkę pt. „Bo rodzina, to rodzina”.

      Druga część występów odbyła się na boisku szkolnym. Swoje show taneczne  zaprezentowały utalentowane dziewczyny z klasy 4.  Taniec belgijski w wykonaniu wspaniałej klasy 5 porwał do wspólnej zabawy także rodziców. Następnie  uczniowie z różnych klas  zaprezentowali  umiejętności gimnastyczne, prezentując piękny  układ akrobatyczny.

 Kolejnym punktem programu był występ  gościa  specjalnego – pana Stanisława Jarząba –  medalisty Pucharu Polski w  siłowaniu na rękę i  zawodowego sędziego klasy B. Pan Stanisław  zaprezentował  techniki walki i ćwiczenia. A na koniec odbyły się  emocjonujące próby siłowania na rękę – chętnych nie brakowało.

    W tym roku na naszym pikniku mieliśmy wyjątkowo dużo atrakcji, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Rada Rodziców przygotowała słodkie pyszności, a uczniowie starszych klas zdrowe przekąski.

Głównymi koordynatorkami imprezy były Panie Marta Fyda i Maria Adamik

   Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy  pomogli w organizacji imprezy i przyczynili się do jej uświetnienia, są to:

Rada Rodziców SP w Siołkowej,

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi, uczniowie
SP w Siołkowej

Radny Gminy Grybów Piotr Fyda,

Sołtys wsi Siołkowa Antoni Obrzut,

Strażacy OSP w Siołkowej,

Urząd Gminy w Grybowie,

Firma Budowlana Piotr Główczyk

Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy “Chata u Migacza”

Państwo Malwina i Łukasz  Łukasik,

Grupa Łucznicza „Trichord”,

Stanisław Jarząb,

Andrzej Sekuła,

Monika i Daniel Baran,

Tomasz Tarczon z Dąbrowy Tarnowskiej.