Tadeusz Kościuszko – Nasz Patron

       W dniu 28 marca obchodziliśmy Święto Szkoły. Chcąc uczcić Dzień Patrona Tadeusza Kościuszki, młodzież pod okiem nauczycieli Pani Marii Adamik i Barbary Waląg przygotowała uroczystą akademię, podczas której została całej społeczności szkolnej przybliżona postać tego wielkiego Polaka i patrioty. Bogactwo treści zostało zilustrowane przygotowaną prezentacją multimedialną. Zespół Wokalno-Instrumentalny “Synkopa” pod kierunkiem pana Mariana Bergańskiego ubogacił muzycznie przekazywane treści.

Tadeusz Kościuszko – człowiek, który wyprzedzał swoje czasy

Tadeusz Kościuszko to bohater Polski i USA, znakomity dowódca i wojskowy inżynier, a zarazem człowiek, który przywiązywał wielkie znaczenie do ideałów wolności i tolerancji.  Był wybitnym Polakiem i patriotą. Odznaczył się niezwykłą odwagą i umiejętnościami  w dziedzinie dowodzenia i  fortyfikacji. Jego zasługi wiążą się nie tylko z walką o wolność, ale również z reformami, które miały usprawnić działanie Państwa Polskiego. Tadeusz Kościuszko, za życia jak i po śmierci, był bliski wszystkim Polakom. Jego postać nie dzieliła narodu, ale go jednoczyła. Darzony był szacunkiem we wszystkich warstwach i środowiskach społecznych.  Kościuszko był niezmiennie postrzegany jako symbol wolności, niezłomny bojownik o niepodległość Polski.
Jesteśmy dumni z tego, że ten bohater narodowy jest patronem naszej szkoły.