Gminne Indywidualne Zawody w Tenisie Stołowym Szkół Gimnazjalnych

Gminne Indywidualne Zawody w Tenisie Stołowym  Szkół Gimnazjalnych

W dniu dzisiejszym, w Gimnazjum w Stróżach odbyły się gminne zawody w tenisie stołowym w kategorii chłopców i dziewczyn.
Udział w zawodach wzięli również uczniowie Gimnazjum  z Siołkowej.
Do zawodów w kategorii chłopców przystąpiło 18 zawodników, a w kategorii dziewczyn 8 zawodniczek. Po zaciętej rywalizacji wśród dziewczyn Ania Mędoń zajęła I miejsce a Zuzia Mędoń ostatecznie zajęła III miejsce.
W kategorii chłopców I miejsce zajął Radosław Skrabski, na IV miejscu uplasował się Karol Klocek, a na V Łukasz Obrzut.Wszyscy ci zawodnicy zakwalifikowali się do zawodów międzygminnych, które odbędą się w Gródku nad Dunajcem.
Tenis stołowy (z ang. ping-pong), to gra, w której uczestniczą 2 (singel) lub 4 osoby (debel). Polega ona na odbijaniu piłeczki rakietką w taki sposób, aby przeleciała nad siatką lub obok siatki na drugą połowę stołu. Piłeczka musi uderzyć o stół raz, nie można odbić piłeczki z powietrza. Punkty przyznaje się  za uderzenia, których przeciwnik nie odebrał. Ping-pong to świetna forma spędzania wolnego czasu, która rozwija między innymi koordynację oraz sprawność fizyczną.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszym etapie!
O dalszych poczynaniach młodych talentów będziemy informować na bieżąco na naszej stronie.